RoYaL SeNSaTioNe
<script src="http://astuforum.free.fr/js/neige.js"></script>
RoYaL SeNSaTioNe
<script src="http://astuforum.free.fr/js/neige.js"></script>
RoYaL SeNSaTioNe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


ABOUT LIFE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Top postatori
ninnet
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
miky
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Madalina
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Matt
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Missy
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Anne
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Monik
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
daniella28
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Rose-Marie
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
YasSsmin
FIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_lcapFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_voting_barFIDELITATE VS INFIDELITATE  I_vote_rcap 
Ultimele subiecte
» COFFE CHAT
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeSam 29 Oct 2022, 6:09 pm Scris de Mary Lena

» CE MUZICA ASCULTAM ?
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeVin 18 Mar 2016, 12:12 am Scris de Cammy

» POPAS ....DE SUFLET
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeMier 03 Feb 2016, 1:06 pm Scris de daniella28

» FUNNY PICS
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeJoi 21 Ian 2016, 6:42 pm Scris de valentina

» MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 6:52 pm Scris de valentina

» SFANTUL IERARH NICOLAE
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeDum 06 Dec 2015, 2:58 pm Scris de Cammy

» SFANTUL ANDREI
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeLun 30 Noi 2015, 11:41 am Scris de valentina

» EROTISM SI FANTEZIE
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeMier 29 Iul 2015, 10:16 am Scris de Mary Lena

» WHAT COST"S YOU TO GIVE HUGS ?
FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeMier 29 Iul 2015, 10:09 am Scris de Mary Lena


 

 FIDELITATE VS INFIDELITATE

In jos 
+4
ninnet
Matt
Madalina
Ra_luka
8 participanți
AutorMesaj
Ra_luka
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Ra_luka


Mesaje : 113
Data de inscriere : 05/03/2012
Varsta : 44

FIDELITATE VS INFIDELITATE  Empty
MesajSubiect: FIDELITATE VS INFIDELITATE    FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeSam 17 Mar 2012, 11:31 pm

FIDELITATE VS INFIDELITATE



Nu este iesit din comun ca un barbat sau o femeie casatorita, la un moment al existentei, sa dezvolte pentru o alta persoana o simpatie, o atractie sau chiar o adevarata pasiune. Si asta pentru ca in starea de indragostit luciditatea si ratiunea sunt mult diminuate sau chiar abolite.

Infidelitatea sexuala este mai raspandita printre barbatii, ca si incidenta, si cuprinde sfera barbatilor care, din diverse cauze, interne sau externe lor, nu au atins inca maturitatea afectiva, care au dubii asupra virilitatii lor (dorind mereu "sa se verifice"), infidelitatea la femei vine din dorinta de a vedea daca mi place si altui barbat ,din razbunare uneori ,sau pur si simplu pentru ca are nevoie de o evadare

Ele sunt nevoi care se cer satisfacute. Lipsa de receptivitate dintre parteneri, lipsa unui limbaj comun prin care aceste nevoi sa fie intelese, ignorarea... sunt motive ce atrag infidelitatea. Uneori chiar absenta disponibilitatii celuilalt partener de a satisface aceste nevoi constituie un aspect favorizant.


FIDELITATE VS INFIDELITATE  000i05506Rx




Sus In jos
Ra_luka
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Ra_luka


Mesaje : 113
Data de inscriere : 05/03/2012
Varsta : 44

FIDELITATE VS INFIDELITATE  Empty
MesajSubiect: Re: FIDELITATE VS INFIDELITATE    FIDELITATE VS INFIDELITATE  Icon_minitimeSam 17 Mar 2012, 11:36 pm

Aici mi as dori sa facem conversatie asupra acestei teme
mi se pare interesanta )))) imi cer scuze de la admin si
moderator daca am deschis topic fara sa cer voie -nu stiu care este regula aici (((