RoYaL SeNSaTioNe
<script src="http://astuforum.free.fr/js/neige.js"></script>
RoYaL SeNSaTioNe
<script src="http://astuforum.free.fr/js/neige.js"></script>
RoYaL SeNSaTioNe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


ABOUT LIFE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Top postatori
ninnet
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
miky
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Madalina
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Matt
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Missy
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Anne
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Monik
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
daniella28
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Rose-Marie
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
YasSsmin
MAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_lcapMAGIA FULGILOR DE NEA  I_voting_barMAGIA FULGILOR DE NEA  I_vote_rcap 
Ultimele subiecte
» COFFE CHAT
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeSam 29 Oct 2022, 6:09 pm Scris de Mary Lena

» CE MUZICA ASCULTAM ?
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeVin 18 Mar 2016, 12:12 am Scris de Cammy

» POPAS ....DE SUFLET
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMier 03 Feb 2016, 1:06 pm Scris de daniella28

» FUNNY PICS
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeJoi 21 Ian 2016, 6:42 pm Scris de valentina

» MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeVin 01 Ian 2016, 6:52 pm Scris de valentina

» SFANTUL IERARH NICOLAE
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 06 Dec 2015, 2:58 pm Scris de Cammy

» SFANTUL ANDREI
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeLun 30 Noi 2015, 11:41 am Scris de valentina

» EROTISM SI FANTEZIE
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMier 29 Iul 2015, 10:16 am Scris de Mary Lena

» WHAT COST"S YOU TO GIVE HUGS ?
MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMier 29 Iul 2015, 10:09 am Scris de Mary Lena


 

 MAGIA FULGILOR DE NEA

In jos 
+15
Felicia
Emma
Ilinca
Caty
Madalina
Monik
Emily
Havin
miky
Matt
Cammy
ninnet
daniella28
YasSsmin
Missy
19 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Missy
VIP RoYaL
VIP RoYaL
Missy


Mesaje : 2100
Data de inscriere : 01/03/2012
Localizare : Bucuresti

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 1:29 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA


Ce ar fi iarna fără magia primului fulg de nea? Cine nu a stat cu palma întinsă, încercând ca preţ de o secundă să savureze cât mai mult din nastrujnicul dans al fulgilor de nea ?



MAGIA FULGILOR DE NEA  Animata-stelute-argintii-coboara-acum-din-cerul-inghetat-p84f0f20u6p0
Sus In jos
Missy
VIP RoYaL
VIP RoYaL
Missy


Mesaje : 2100
Data de inscriere : 01/03/2012
Localizare : Bucuresti

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 1:38 pm

Nu mai e mult și vin și sărbătorile. Cred că mulți le așteaptă cu drag, vine vacanța, scăpăm de teze, scapam de examene la facultate ,partiale,primim cadouri, bem… Totuși, părerea mea e că sărbătorile, mai ales Crăciunul, nu mai sunt cum au fost o dată. Vă amintiți cu câtă plăcere împodobeam bradul când eram mici, ca să ”vină Moșul”? Eram așa inocenți și creduli, dar îmi plăcea mai mult atunci.. Când eram mică, însă, mâncam tot din farfurie, mă culcam devreme, vorbeam frumos cu ai mei, că altfel nu venea Moș Crăciun. Și de câte ori nu voiam să-l prind pe ”bătrân” la ”locul faptei”, cu sacul de cadouri, și să-i fur câte ceva.. Dar adormeam înainte ca mama să se gândească să pună cadourile sub brad. Cât mister era pe-atunci, câtă naivitate specifică fiecărui copil.. Era frumos.. Primeam păpuși Barbie și multe dulciuri, probabil copiii din ziua de azi primesc iPhone-uri și laptopuri, de-asta susțin cu tărie că în vremea copilăriei mele totul era mai frumos.. Stăteam toată ziua pe afară, ne băteam cu bulgări, făceam omuleți de zăpadă, iar seara intram în casă și mâncam cozonac și prăjituri delicioase, și ne plăcea, frate! Trimiteam felicitări de Crăciun, cântam ”O, Brad frumos” și făceam serbări la școală. Mi-a plăcut tot timpul Crăciunul, cred că era sărbătoarea mea preferată pe-atunci…

Haideti sa ne amintim ce frumos era ..sau de ce nu ? ce frumos este inca ....ce facem de sarbatori ...ce gatim ...ce mancam ...ce cadouri facem ...ce primim ..sau ce ne-am dorii sa primim .... MAGIA FULGILOR DE NEA  3329807594


MAGIA FULGILOR DE NEA  549149_357576137671935_351607811_n
Sus In jos
Missy
VIP RoYaL
VIP RoYaL
Missy


Mesaje : 2100
Data de inscriere : 01/03/2012
Localizare : Bucuresti

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 1:40 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  5253418855_b342da8e7a

imi place orasul in aceasta perioada a anului ..impodobit si peste tot aud cantece de Craciun ...
Sus In jos
YasSsmin
Membru RoYaL
Membru RoYaL
YasSsmin


Mesaje : 815
Data de inscriere : 03/02/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 2:16 pm

Missy a scris:
Nu mai e mult și vin și sărbătorile. Cred că mulți le așteaptă cu drag, vine vacanța, scăpăm de teze, scapam de examene la facultate ,partiale,primim cadouri, bem… Totuși, părerea mea e că sărbătorile, mai ales Crăciunul, nu mai sunt cum au fost o dată. Vă amintiți cu câtă plăcere împodobeam bradul când eram mici, ca să ”vină Moșul”? Eram așa inocenți și creduli, dar îmi plăcea mai mult atunci.. Când eram mică, însă, mâncam tot din farfurie, mă culcam devreme, vorbeam frumos cu ai mei, că altfel nu venea Moș Crăciun. Și de câte ori nu voiam să-l prind pe ”bătrân” la ”locul faptei”, cu sacul de cadouri, și să-i fur câte ceva.. Dar adormeam înainte ca mama să se gândească să pună cadourile sub brad. Cât mister era pe-atunci, câtă naivitate specifică fiecărui copil.. Era frumos.. Primeam păpuși Barbie și multe dulciuri, probabil copiii din ziua de azi primesc iPhone-uri și laptopuri, de-asta susțin cu tărie că în vremea copilăriei mele totul era mai frumos.. Stăteam toată ziua pe afară, ne băteam cu bulgări, făceam omuleți de zăpadă, iar seara intram în casă și mâncam cozonac și prăjituri delicioase, și ne plăcea, frate! Trimiteam felicitări de Crăciun, cântam ”O, Brad frumos” și făceam serbări la școală. Mi-a plăcut tot timpul Crăciunul, cred că era sărbătoarea mea preferată pe-atunci…

Haideti sa ne amintim ce frumos era ..sau de ce nu ? ce frumos este inca ....ce facem de sarbatori ...ce gatim ...ce mancam ...ce cadouri facem ...ce primim ..sau ce ne-am dorii sa primim .... MAGIA FULGILOR DE NEA  3329807594


MAGIA FULGILOR DE NEA  549149_357576137671935_351607811_n

Indiferent de varsta, noi credem in Mos Craciun. Daca nu credem, cum sa vina? Personal, intrucat consider ca am fost cuminte, am intocmit o scrisoare frumoasa, pe hartie trandafirie, pe care vreau sa i-o trimit. Numai ca am ratacit adresa....ma ajutati ? MAGIA FULGILOR DE NEA  1692927400 MAGIA FULGILOR DE NEA  2911315496 imi place topicul MAGIA FULGILOR DE NEA  2479467106
Sus In jos
YasSsmin
Membru RoYaL
Membru RoYaL
YasSsmin


Mesaje : 815
Data de inscriere : 03/02/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 2:19 pm

Povestile au vibratia puritatii, de aici si forta lor. Uitam multe in viata, dar nu uitam povestile copilariei. MAGIA FULGILOR DE NEA  1391143221




Sus In jos
daniella28
VIP RoYaL
VIP RoYaL
daniella28


Mesaje : 1095
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 36

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 6:36 pm

[quote="YasSsmin"]
Missy a scris:
Nu mai e mult și vin și sărbătorile. Cred că mulți le așteaptă cu drag, vine vacanța, scăpăm de teze, scapam de examene la facultate ,partiale,primim cadouri, bem… Totuși, părerea mea e că sărbătorile, mai ales Crăciunul, nu mai sunt cum au fost o dată. Vă amintiți cu câtă plăcere împodobeam bradul când eram mici, ca să ”vină Moșul”? Eram așa inocenți și creduli, dar îmi plăcea mai mult atunci.. Când eram mică, însă, mâncam tot din farfurie, mă culcam devreme, vorbeam frumos cu ai mei, că altfel nu venea Moș Crăciun. Și de câte ori nu voiam să-l prind pe ”bătrân” la ”locul faptei”, cu sacul de cadouri, și să-i fur câte ceva.. Dar adormeam înainte ca mama să se gândească să pună cadourile sub brad. Cât mister era pe-atunci, câtă naivitate specifică fiecărui copil.. Era frumos.. Primeam păpuși Barbie și multe dulciuri, probabil copiii din ziua de azi primesc iPhone-uri și laptopuri, de-asta susțin cu tărie că în vremea copilăriei mele totul era mai frumos.. Stăteam toată ziua pe afară, ne băteam cu bulgări, făceam omuleți de zăpadă, iar seara intram în casă și mâncam cozonac și prăjituri delicioase, și ne plăcea, frate! Trimiteam felicitări de Crăciun, cântam ”O, Brad frumos” și făceam serbări la școală. Mi-a plăcut tot timpul Crăciunul, cred că era sărbătoarea mea preferată pe-atunci…

Haideti sa ne amintim ce frumos era ..sau de ce nu ? ce frumos este inca ....ce facem de sarbatori ...ce gatim ...ce mancam ...ce cadouri facem ...ce primim ..sau ce ne-am dorii sa primim .... MAGIA FULGILOR DE NEA  3329807594


MAGIA FULGILOR DE NEA  549149_357576137671935_351607811_n

Indiferent de varsta, noi credem in Mos Craciun. Daca nu credem, cum sa vina? Personal, intrucat consider ca am fost cuminte, am intocmit o scrisoare frumoasa, pe hartie trandafirie, pe care vreau sa i-o trimit. Numai ca am ratacit adresa....ma ajutati ? MAGIA FULGILOR DE NEA  1692927400 MAGIA FULGILOR DE NEA  2911315496 imi place topicul MAGIA FULGILOR DE NEA  2479467106
[/quote



Nu stiu altii cum sunt…dar ...pe mine, cand incepe iarna si mai ales cand incepe sa ninga, imediat ma duce gandul la Mos Craciun asezat in frumoasa lui sanioara trasa de reni… si parca mi se “lumineaza” sufletul. MAGIA FULGILOR DE NEA  353372274

Sus In jos
daniella28
VIP RoYaL
VIP RoYaL
daniella28


Mesaje : 1095
Data de inscriere : 02/04/2012
Varsta : 36

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 6:39 pm

Dacă pentru noi, cei „mari”, Crăciunul înseamnă tradiţie, zi sfîntă, sărbătoare, familie, mese întinse şi multe altele, pentru copii cea mai mare încîntare este venirea Moşului. Cu tolbele pline, Moş Crăciun încearcă an de an să aducă bucurie pe chipurile de copii, dar nu numai. Chiar dacă pentru cei mărişori sau pentru adulţi rămîne doar simbolul, bucuria primirii şi oferirii darurilor este aceeaşi indiferent de vîrstă.

MAGIA FULGILOR DE NEA  Mos-craciun-1
Sus In jos
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 10:59 pm

Missy a scris:
Nu mai e mult și vin și sărbătorile. Cred că mulți le așteaptă cu drag, vine vacanța, scăpăm de teze, scapam de examene la facultate ,partiale,primim cadouri, bem… Totuși, părerea mea e că sărbătorile, mai ales Crăciunul, nu mai sunt cum au fost o dată. Vă amintiți cu câtă plăcere împodobeam bradul când eram mici, ca să ”vină Moșul”? Eram așa inocenți și creduli, dar îmi plăcea mai mult atunci.. Când eram mică, însă, mâncam tot din farfurie, mă culcam devreme, vorbeam frumos cu ai mei, că altfel nu venea Moș Crăciun. Și de câte ori nu voiam să-l prind pe ”bătrân” la ”locul faptei”, cu sacul de cadouri, și să-i fur câte ceva.. Dar adormeam înainte ca mama să se gândească să pună cadourile sub brad. Cât mister era pe-atunci, câtă naivitate specifică fiecărui copil.. Era frumos.. Primeam păpuși Barbie și multe dulciuri, probabil copiii din ziua de azi primesc iPhone-uri și laptopuri, de-asta susțin cu tărie că în vremea copilăriei mele totul era mai frumos.. Stăteam toată ziua pe afară, ne băteam cu bulgări, făceam omuleți de zăpadă, iar seara intram în casă și mâncam cozonac și prăjituri delicioase, și ne plăcea, frate! Trimiteam felicitări de Crăciun, cântam ”O, Brad frumos” și făceam serbări la școală. Mi-a plăcut tot timpul Crăciunul, cred că era sărbătoarea mea preferată pe-atunci…

Haideti sa ne amintim ce frumos era ..sau de ce nu ? ce frumos este inca ....ce facem de sarbatori ...ce gatim ...ce mancam ...ce cadouri facem ...ce primim ..sau ce ne-am dorii sa primim .... MAGIA FULGILOR DE NEA  3329807594


MAGIA FULGILOR DE NEA  549149_357576137671935_351607811_n


si mie imi place luna decembrie ..o luna plina de cadouri ,o luna cu miros de brad ,cu atmosfera sarbatorilor ,cu orasul gatit ,o luna care -mi place MAGIA FULGILOR DE NEA  852607081 MAGIA FULGILOR DE NEA  605673114
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 11:03 pm

[quote="daniella28"]
YasSsmin a scris:
Missy a scris:
Nu mai e mult și vin și sărbătorile. Cred că mulți le așteaptă cu drag, vine vacanța, scăpăm de teze, scapam de examene la facultate ,partiale,primim cadouri, bem… Totuși, părerea mea e că sărbătorile, mai ales Crăciunul, nu mai sunt cum au fost o dată. Vă amintiți cu câtă plăcere împodobeam bradul când eram mici, ca să ”vină Moșul”? Eram așa inocenți și creduli, dar îmi plăcea mai mult atunci.. Când eram mică, însă, mâncam tot din farfurie, mă culcam devreme, vorbeam frumos cu ai mei, că altfel nu venea Moș Crăciun. Și de câte ori nu voiam să-l prind pe ”bătrân” la ”locul faptei”, cu sacul de cadouri, și să-i fur câte ceva.. Dar adormeam înainte ca mama să se gândească să pună cadourile sub brad. Cât mister era pe-atunci, câtă naivitate specifică fiecărui copil.. Era frumos.. Primeam păpuși Barbie și multe dulciuri, probabil copiii din ziua de azi primesc iPhone-uri și laptopuri, de-asta susțin cu tărie că în vremea copilăriei mele totul era mai frumos.. Stăteam toată ziua pe afară, ne băteam cu bulgări, făceam omuleți de zăpadă, iar seara intram în casă și mâncam cozonac și prăjituri delicioase, și ne plăcea, frate! Trimiteam felicitări de Crăciun, cântam ”O, Brad frumos” și făceam serbări la școală. Mi-a plăcut tot timpul Crăciunul, cred că era sărbătoarea mea preferată pe-atunci…

Haideti sa ne amintim ce frumos era ..sau de ce nu ? ce frumos este inca ....ce facem de sarbatori ...ce gatim ...ce mancam ...ce cadouri facem ...ce primim ..sau ce ne-am dorii sa primim .... MAGIA FULGILOR DE NEA  3329807594


MAGIA FULGILOR DE NEA  549149_357576137671935_351607811_n

Indiferent de varsta, noi credem in Mos Craciun. Daca nu credem, cum sa vina? Personal, intrucat consider ca am fost cuminte, am intocmit o scrisoare frumoasa, pe hartie trandafirie, pe care vreau sa i-o trimit. Numai ca am ratacit adresa....ma ajutati ? MAGIA FULGILOR DE NEA  1692927400 MAGIA FULGILOR DE NEA  2911315496 imi place topicul MAGIA FULGILOR DE NEA  2479467106
[/quote



Nu stiu altii cum sunt…dar ...pe mine, cand incepe iarna si mai ales cand incepe sa ninga, imediat ma duce gandul la Mos Craciun asezat in frumoasa lui sanioara trasa de reni… si parca mi se “lumineaza” sufletul. MAGIA FULGILOR DE NEA  353372274


MAGIA FULGILOR DE NEA  919909292 daniella ..ai pierdut adresa mosului ? MAGIA FULGILOR DE NEA  756648921 imediat te servesc MAGIA FULGILOR DE NEA  2350471624 MAGIA FULGILOR DE NEA  3254359074

Santa Claus’ Main Post
Office, Santa Village,
FIN-96930 NAPAPIIRI

Asta e adresa lui Mos Craciun, in Laponia! MAGIA FULGILOR DE NEA  1794650583
MAGIA FULGILOR DE NEA  3834092614
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 25 Noi 2012, 11:12 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  2109548526_8775dbf4a8


Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
Cammy
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Cammy


Mesaje : 758
Data de inscriere : 26/02/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeLun 26 Noi 2012, 5:30 pm

[quote="ISIS"]
daniella28 a scris:


MAGIA FULGILOR DE NEA  919909292 daniella ..ai pierdut adresa mosului ? MAGIA FULGILOR DE NEA  756648921 imediat te servesc MAGIA FULGILOR DE NEA  2350471624 MAGIA FULGILOR DE NEA  3254359074

Santa Claus’ Main Post
Office, Santa Village,
FIN-96930 NAPAPIIRI

Asta e adresa lui Mos Craciun, in Laponia! MAGIA FULGILOR DE NEA  1794650583
MAGIA FULGILOR DE NEA  3834092614

trebuie sa-i scriu si eu MAGIA FULGILOR DE NEA  1086369870 poate imi indeplineste o dorinta mai secreta MAGIA FULGILOR DE NEA  3204837554 MAGIA FULGILOR DE NEA  1188717002
Sus In jos
Matt
Global Moderator
Global Moderator
Matt


Mesaje : 2384
Data de inscriere : 02/02/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 12:50 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  156745_496630563692493_390715486_nMAGIA FULGILOR DE NEA  534080_496606947028188_1151200832_nMAGIA FULGILOR DE NEA  542844_496269050395311_559478413_nMAGIA FULGILOR DE NEA  59661_496268757062007_861254988_n
Sus In jos
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 8:00 pm

Craciun de poveste…!


Se spune ca in noapte magica a Craciunului, dorintele noastre prind aripi. Ma intreb, ce chimie speciala exista in acea noapte, astfel incat visele noastre sa devina realitate? E magie, credinta sau liber arbitru?


MAGIA FULGILOR DE NEA  Craciun
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 8:07 pm

PRAJITURA DE CRACIUN - Rulada cu crema de portocale



•1 blat subtire de vanilie, de cumparat
sau facut in casa din 4 oua, 4 linguri de zahar, 4 linguri de apa, 4 linguri cu varf de faina
•300 ml suc de portocale proaspat stors
•2 oua
•2 linguri cu varf de amidon
•150 de grame de zahar
•1 lingurita de coaja rasa de portocala
•120 de grame de unt
•50 de grame de ciocolata amaruie


MAGIA FULGILOR DE NEA  Rulada+cu+crema+de+portocale+022+copy
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 8:18 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  Christmas_tree_043


Traditia impodobirii bradului si a casei cu crengute de brad este preluata de la triburile germanice pe la jumatatea mileniului trecut. Bradul, prin forma sa triunghiulara, simbolizeaza Sfanta Treime iar podoabele cu care este impodobit semnifica bogatia si cunoasterea, asemenea pomului sacru din Gradina Edenului in care se gaseau fructele cunoasterii (merele).

Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
miky
Gold RoYaL
Gold RoYaL
miky


Mesaje : 5760
Data de inscriere : 09/04/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 11:40 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  65302_439697986079886_2040217422_n

MAGIA FULGILOR DE NEA  252362_395466280532524_1504991080_n
Sus In jos
miky
Gold RoYaL
Gold RoYaL
miky


Mesaje : 5760
Data de inscriere : 09/04/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeMar 27 Noi 2012, 11:41 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  Craciunul-in-Salzburg-2
Sus In jos
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeJoi 29 Noi 2012, 8:50 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  Ub6glcsrc66


DE CE-AM CRESCUT PREA MARE,
MOŞ CRĂCIUN ?


De ce-am crescut prea mare,
Moş Crăciun,
Şi-n cartea ta m-ai şters dintre copii ?
Opreşte săniuţa ! Hai, fii bun !
Te-aştept măcar o dată să mai vii…

Azi nu râvnesc la sacul tău din spate
Şi nici la dulciuri sau la jucării.
Mi-e dor de tine, MIT de bunătate,
De nerăbdarea de copil, că o să vii…

Mi-e dor de-a ta mustaţă de fuior,
De albul bărbii lungi de vată,
Lipită-n grabă, strâmbă uneori,
De vorba ta blajină, tremurată.

De duioşia ta când ascultai
Prinosul meu de poezii şoptite,
Atunci când pentru mine coborai
Pe pârtii, cu steluţe troienite.

E mult de-atunci… Azi, straiu-ţi de poveste
L-am regăsit uitat în naftalină,
Nimic din acea vrajă nu mai este,
Doar neaua, ca atunci, cade-n grădină.

Printre nămeţi, pe drumul troienit,
Azi, ce n-aş da să-mi vii, moşnege bun!
Eram atunci atât de fericit…
De ce-am crescut prea mare,
Moş Crăciun?
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeJoi 29 Noi 2012, 8:53 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  0013054PkED


Draga Mos Craciun,

Mosule pentru mine adu putina fericire,totusi.

Te rog sa ai grija de prietenii mei.

Sa nu uiti ca au nevoie de sanatate, iubire,

dragoste, fericire si bucurii alaturi de cei dragi....

Si te mai rog Mosule ca in noaptea de Craciun sa ninga

deasupra lor cu fulgi de fericire iar ingerul lor pazitor sa nu-i

paraseasca niciodata.

Iti multumesc, Mosule!
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
ninnet
Admin
Admin
ninnet


Mesaje : 6049
Data de inscriere : 22/01/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeJoi 29 Noi 2012, 8:58 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  00jf052hu6p
Sus In jos
https://royal-sensatione.forumgratuit.ro
Missy
VIP RoYaL
VIP RoYaL
Missy


Mesaje : 2100
Data de inscriere : 01/03/2012
Localizare : Bucuresti

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeSam 01 Dec 2012, 10:23 pm

MAGIA FULGILOR DE NEA  Prazdnik-33


MAGIA FULGILOR DE NEA  Oths6w47

Sus In jos
Missy
VIP RoYaL
VIP RoYaL
Missy


Mesaje : 2100
Data de inscriere : 01/03/2012
Localizare : Bucuresti

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeSam 01 Dec 2012, 10:38 pm

Fetita cu chibriturile


Era frig cumplit si se facea noapte. Era cea din urma noapte a anului, noaptea de Anul Nou! Pe frigul si pe intunericul acesta mergea pe strada o fetita saraca, desculta si cu capul gol. Avusese ea pantofi cand plecase de-acasa, dar ce folos! Erau prea mari pentru dansa; ii purtase mai intai mama-sa si fiindca erau asa de mari, fetita i-a pierdut cand s-a grabit sa treaca strada, din pricina ca tocmai veneau in goana doua trasuri. Un pantof nu-l mai gasise, iar pe celalalt l-a sterpelit un baietas; zicea ca are sa-l faca leagan cand are sa aiba si el copii. Si acum, saraca fetita mergea desculta si piciorusele ei erau vinete de frig.

MAGIA FULGILOR DE NEA  334386hf0n5mwbom-1
Sus In jos
Havin
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Havin


Mesaje : 153
Data de inscriere : 05/05/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 02 Dec 2012, 7:55 am

MAGIA FULGILOR DE NEA  1sys89MAGIA FULGILOR DE NEA  D82e59c0
Sus In jos
Emily
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Emily


Mesaje : 212
Data de inscriere : 20/09/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 02 Dec 2012, 9:55 am

Iarna din visul meu este cel mai frumos anotimp. Nimeni nu este nefericit. Inchid ochii si vad numai oameni fericiti. Nimanui nu îi este frig.Îndragostitii merg tinandu-se de mana zambitori,cei în varsta merg fara bastoane,iar copiii se plimba pe patine sau snowbord-uri.


MAGIA FULGILOR DE NEA  Pic_06
Sus In jos
Emily
Membru RoYaL
Membru RoYaL
Emily


Mesaje : 212
Data de inscriere : 20/09/2012

MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitimeDum 02 Dec 2012, 9:57 am

MAGIA FULGILOR DE NEA  Winter001972vipics
Sus In jos
Continut sponsorizat





MAGIA FULGILOR DE NEA  Empty
MesajSubiect: Re: MAGIA FULGILOR DE NEA    MAGIA FULGILOR DE NEA  Icon_minitime

Sus In jos
 
MAGIA FULGILOR DE NEA
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RoYaL SeNSaTioNe :: HAPPY BIRTHDAY :: MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR-
Mergi direct la: