RoYaL SeNSaTioNe
<script src="http://astuforum.free.fr/js/neige.js"></script>


ABOUT LIFE
 
AcasaAcasa  PortalPortal  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Top postatori
ninnet
 
miky
 
Madalina
 
Matt
 
Missy
 
Anne
 
Monik
 
daniella28
 
Rose-Marie
 
YasSsmin
 
Ultimele subiecte
» COFFE CHAT
Mier 01 Feb 2017, 6:46 pm Scris de Cammy

» CE MUZICA ASCULTAM ?
Vin 18 Mar 2016, 12:12 am Scris de Cammy

» POPAS ....DE SUFLET
Mier 03 Feb 2016, 1:06 pm Scris de daniella28

» FUNNY PICS
Joi 21 Ian 2016, 6:42 pm Scris de valentina

» MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR
Vin 01 Ian 2016, 6:52 pm Scris de valentina

» SFANTUL IERARH NICOLAE
Dum 06 Dec 2015, 2:58 pm Scris de Cammy

» SFANTUL ANDREI
Lun 30 Noi 2015, 11:41 am Scris de valentina

» EROTISM SI FANTEZIE
Mier 29 Iul 2015, 10:16 am Scris de Mary Lena

» WHAT COST"S YOU TO GIVE HUGS ?
Mier 29 Iul 2015, 10:09 am Scris de Mary Lena


Distribuiţi | 
 

 AKON

In jos 
AutorMesaj
Caty
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 777
Data de inscriere : 13/02/2012

MesajSubiect: AKON    Mier 15 Feb 2012, 1:35 pm

Profile:
Birth Name: Aliaune Daye Thiam
Birth Date: October 14, 1981
Birth Place: St. Louis, Missouri, USA
Height: 5' 11"
Nationality: American
Profession: Rapper, R&B singer
Father: Momar Thiam (Jazz percussionist)
Claim to fame: His debut album 'Trouble' with hit singles 'Locked Up' and 'Lonely' in 2004



Sus In jos
Caty
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 777
Data de inscriere : 13/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 1:36 pm


_________________
Sus In jos
Caty
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 777
Data de inscriere : 13/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 1:37 pm


_________________
Sus In jos
Chriss
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 678
Data de inscriere : 12/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 5:35 pm

Sus In jos
Chriss
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 678
Data de inscriere : 12/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 5:36 pm

Sus In jos
Chriss
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 678
Data de inscriere : 12/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 5:37 pm

Sus In jos
Chriss
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 678
Data de inscriere : 12/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 5:39 pm

Sus In jos
Chriss
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 678
Data de inscriere : 12/02/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Mier 15 Feb 2012, 5:39 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:40 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:42 pm

Akon(nume real: Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Badara Akon Thiam) s-a nascut pe data de 30 aprilie 1973 in Statele Unite, dar si-a petrecut o parte a copilariei in Senegal, pana cand familia lui s-a stabilit definitiv in New Jersy (Statele Unite).

Fiul unui foarte talentat muzician de jazz, Mor Thiam, Akon a crescut intr-un mediu muzical foarte variat. “Am crescut ascultand tot felul de genuri muzicale. Evident ca am iubit muzica soul, dar imi placea sa amestec si alte stiluri muzicale” marturiseste solistul.

In New Jersy, Akon a descoperit pentru prima data hip-hop-ul, dar si lumea infractorilor, ajungand la inchisoare pentru furt de masini. Timpul pe care l-a petrecut in arest, l-a folosit pentru a-si lucra ideile muzicale. Dupa ce a fost eliberat, a continuat sa compuna si a inceput sa inregistreze, reusind astfel in anul 2003 sa lanseze albumul sau de debut "Trouble". Dupa ce si-a castigat o multime de fani cu albumul de debut s-a intors cu si mai multe povesti muzicale despre calatoria sa prin viata, pe albumul Konvicted. Daca Trouble a reprezentat incercarea sa de a se rupe de trecut , Konvicted preia povestea din momentul "renasterii" sale muzicale.


Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:43 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:43 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:43 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:44 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:44 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:44 pm

Sus In jos
talis4angels
Membru RoYaL
Membru RoYaL
avatar

Mesaje : 203
Data de inscriere : 03/06/2012

MesajSubiect: Re: AKON    Vin 08 Iun 2012, 11:45 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat




MesajSubiect: Re: AKON    

Sus In jos
 
AKON
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RoYaL SeNSaTioNe :: ENTERTAINMENT :: ARTISTI INTERNATIONALI :: ARTISTI AMERICANI-
Mergi direct la: